Czysta masa mięśniowa

Tak naprawdę każdy człowiek jest na jakiejś diecie, bo dieta to po prostu sposób żywienia. Jednakże sportowcy muszą stosować specjalne programy dietetyczne, które będą dopasowane do ich trybu życia. Nawet kulturyści mają swój profesjonalny jadłospis. A z czego się on składa?

Kulturystom najczęściej zależy przede wszystkim na rozbudowywaniu sylwetki, czyli na budowie masy mięśniowej. Dla nich czysta masa mięśniowa jest najważniejsza, dlatego ich diety są zwykle wysokokaloryczne. Nie oznacza to jednak, że znajduje się w nich „śmieciowe” jedzenie, czyli chipsy, paluszki i słodycze. Kulturyści chcą budować czystą masę, więc potrzebują wartościowych i odżywczych produktów spożywczych. Śmiało sięgają po drób, ryby, twarogi, kasze, makarony i pieczywo. Często stosują także suplementacje, by uzupełnić pewne niedobory.

Trenując bardzo intensywnie, należy koniecznie zadbać o swoją dietę. To dzięki niej można mieć energię i siłę do codziennych ćwiczeń. Wykonując je sumiennie, zawsze się na tym zyska.

About the author /


Related Articles