Jakie zalety ma odzież termoaktywna?

Odzież termoaktywna jest niezbędna dla osób, które uprawiają sport i troszczą się o swoje zdrowie i komfort. W czasie aktywnego wysiłku w różnorodnych warunkach atmosferycznych normalna odzież nie wystarczy, bo gdy się pocimy od razu robi się wilgotna, co wywołuje uczucie dyskomfortu. Odzież termoaktywna natomiast usuwa ten kłopot, bo jej zadaniem jest ochrona przed wyziębieniem, przegrzaniem oraz utrzymanie właściwego mikroklimatu.

Taka odzież jest niezbędną rzeczą dla ludzi aktywnych. W zależności od pory roku oraz rodzaju aktywności ruchowej używamy odpowiedni rodzaj bielizny termoaktywnej, a wyróżniamy jej trzy rodzaje: lekką, aktywną i ciepłą. W czasie lata, kiedy mamy upały i gdy nasz organizm wykazuje dużą aktywność, pocąc się przy tym, stosujemy odzież lekką, która odprowadza pot na zewnątrz. W bardzo niskich temperaturach, kiedy zależy nam na utrzymaniu ciepła, ubieramy ciepłe spodnie, bieliznę i bluzy termoaktywne . Często stosowana jest przez biegaczy, którzy zawsze odczuwają zimno. Ostatnim typem jest odzież aktywna, którą używa się w niskich i średnich temperaturach, przy średnim wysiłku.

Odzież termoaktywna pozwala nam ochronić się przed wychłodzeniem czy przegrzaniem. Dzięki niej zachowujemy odpowiednią temperaturę w organizmie. Gdy kupujemy tego rodzaju rzeczy należy pamiętać o tym, iż kolejne części garderoby muszą być obcisłe, gdyż tylko wtedy spełniają swoją funkcję. Obecnie producenci udostępniają szeroką paletę poszczególnych elementów garderoby oddychającej, bluzy, bieliznę czy spodnie termoaktywne, więc możemy wybrać najlepszy dla nas krój i najodpowiedniejszy materiał. Warto zwrócić również uwagę na materiał, z jakiego wykonuje się bieliznę termoaktywną. Zawsze jest to delikatny, miękki, miły w dotyku materiał, elastyczny materiał, który schnie szybciej niż odzież uszyta ze zwykłego materiału jak np. z bawełny.

Bielizna termoaktywna ma poza tym inne zalety. Poprawia efektywność wysiłku i zapewnia przyjemność trenowania. Nierzadko bielizna termoaktywna posiada system antybakteryjny czy antygrzybiczny, dzięki czemu zwalcza nieprzyjemne zapachy. Jest też taka, która oddziałuje antyalergicznie. Jak widać, stosowanie takiej odzieży oddziałuje pozytywnie na nasze zdrowie, zwłaszcza w zimie, kiedy jesteśmy narażeni na niskie temperatury.

About the author /


Related Articles