Morze Północne zamiast Adriatyku

Kilometrowe plaże, miękki piasek między palcami u stóp, słońce… Nie jesteśmy jednak we Włoszech, lecz … w Niemczech. Nasz zachodni sąsiad oferuje wszystkie niezbędne składniki udanych wakacji: morze, słoneczną pogodę i piaszczyste plaże. Siedząc w plażowym koszu lub leżąc na ręczniku na ciepłym piasku możemy poczuć iście letnią atmosferę. Kto spędza urlop nad Morzem Północnym zatrzymuje się na wybrzeżu nad Morzem Wattowym lub na jednej z wysp – Sylt, Föhr, Amrum czy Helgoland. Na ostatniej z nich znajdują się wyjątkowo romantyczne urwiska skalne.

Także niemieckie półwyspy mają swój urok – jako przykład posłużyć może Fischland-Darß-Zingst na wschodnim wybrzeżu pomiędzy Rostockiem a Stralsund. Wprawdzie nazwa brzmi dość dziwacznie, lecz za nią kryje się urokliwe miejsce: 60 km plaży, nieskończenie długie ścieżki rowerowe, dziewicze krajobrazy oraz wspaniała gra światła i cienia, którą zachwycają się malarze, rzeźbiarze i graficy.

Heringsdorf zamiast Nicei

Niemieckiej różnorodności nigdy za wiele! Bałtyckie wyspy takie jak Fehmarn, Rugia czy Usedom kuszą turystów światowej klasy zdrojowiskami morskimi. W zdrojowisku Heringsdorf na wyspie Usedom wakacje spędzało wiele znanych osobistości, m.in. Maxim Gorki, Lew Tołstoj, Henryk i Tomasz Mann czy kompozytor Johann Strauss. Nie tak dawno temu Heringsdorf stanowił ulubione miejsce wyższych sfer i do dziś cieszy się wśród wtajemniczonych mianem „Nicei wschodu”. Miejsce stanowi więc doskonałą alternatywę dla południowej Francji.

To zaledwie dwa przykłady tego, jak piękne mogą być Niemcy. Czasami to co dobre znajduje się na wyciągnięcie ręki… Spędzając wakacje u naszego zachodniego sąsiada możesz nie tylko rozkoszować się wspaniałą naturą, ale także zaoszczędzić czas i pieniądze. Czego trzeba więcej?

Koniecznie dowiedz się o … krowy w Allgäu

Na soczyście zielonych łąkach w leżącym na południu Niemiec regionie Allgäu pasą się krowy – widok jak z obrazka. Lecz latem i jesienią łaciate zwierzęta w formie małej pluszowej maskotki towarzyszą również najmłodszym turystom. Pluszaki są symbolem akcji „KUHle Kids” organizowanej przez regiony Allgäuer Hörnerdörfer, Bad Hindelang i Alpsee-Grünten. Akcja skierowana jest do rodzin z dziećmi i obejmuje liczne atrakcje i zniżki dla najmłodszych: bezpłatny nocleg (zakładając, że dziecku towarzyszą dwie osoby dorosłe płacące pełną stawkę), bezpłatne bilety wstępu, bezpłatny obiad w wielu restauracjach i dużo więcej. Nazwa jednego z regionów – Hörnerdörfer – nie ma przy tym nic wspólnego z krowami. Pięć znajdujących się tam miejscowości – Balderschwang, Bolsterlang, Fischen, Obermaiselstein i Ofterschwang – leży w pobliżu pasma górskiego o nazwie Hörnerkette, co w tłumaczeniu znaczy „pasmo rogów”. Znajdują się tam szczyty o dźwięcznych nazwach Riedberger Horn bądź Ofterschwanger Horn.

 

 

About the author /


Related Articles