Pełnotwarzowa maska do snorkelingu

Jak wybrać maskę pełnotwarzową do snorkelingu?

Jeżeli maska do snorkelingu ma okazać się dla ciebie w pełni praktyczna, musisz odpowiednio dopasować jej typ do swoich potrzeb. W pierwszej kolejności, zanim jednak zaczniesz się przyglądać jej poszczególnym odmianom, określ właściwie jej rozmiar. To bardzo ważne, aby pełnotwarzowa maska do snorkelingu idealnie pasowała na twoją twarz. Musi być ona całkowicie szczelna. Z uwagi na tę szczelność rozmiar potrafi okazać się jednym z ważniejszych kryteriów wyboru.

Maska, która będzie na ciebie za mała, okaże się przede wszystkim mało wygodna. Może się też przesuwać i tym samym tracić swoją szczelność albo nadmiernie uciskać skórę twarzy, pozostawiając na niej bolesne czerwone pręgi. Z kolei zbyt dużej i za luźnej masce zabraknie optymalnej szczelności. Woda będzie mogła przenikać przez przestrzenie występujące między nią a twoją skórą twarzy.

Praktycznie każda występująca na rynku pełnotwarzowa maska do snorkelingu dostępna jest w przynajmniej dwóch różnych rozmiarach. Jeżeli tylko masz taką możliwość, udaj się po ten produkt do sklepu stacjonarnego, by móc go po prostu na spokojnie przymierzyć i w ten sposób ocenić jego prawdziwą użyteczność.

About the author /


Related Articles