Piękne narciarstwo

W każdym niemal kraju znajdują się miłośnicy sportów zimowych. To na jaką skalę są one uprawiane w dużej mierze zależy od tego, jakie w danym kraju panują warunki geograficzne. I tak na przykład w Europie najbardziej rozpowszechnione są sporty zimowe w krajach skandynawskich. Nie oznacza to jednak, że z innych krajów nie ma dobrych zawodników. Każdy niemal sport zimowy ma swoich miłośników w różnych zakątkach świata. A jednym z takich sportów jest narciarstwo.

Zanim narciarstwo stało się dyscypliną sportową, na szeroką skalę wykorzystywane było ono do transportu. Dlatego też to właśnie z krajach czy regionach, gdzie panują długie zimy, mamy najwięcej zawodników narciarskich. O niektórych mówi się wręcz, że są urodzeni z nartami na nogach. Bo tam dla samej wygody przemieszczania narty zakładane są już najmłodszym na nogi.

Narciarstwo jest dyscypliną niezwykle rozbudowaną. W ramach niego uprawiane jest narciarstwo klasyczne oraz alpejskie, które dzielą się na wiele mniejszych podkategorii.

About the author /


Related Articles