Siłownie dla niepełnosprawnych

W mediach coraz częściej poruszana jest kwestia aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych. Dla osoby sprawnej fizycznie udanie się na siłownie, basen, czy sport na świeżym powietrzu nie stanowią najmniejszego problemu. Miejsca związane z aktywnością sportową prześcigają się w ofertach aktywności, które możemy wybrać. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

A co z osobami niepełnosprawnymi?  W ich przypadku dobrym rozwiązaniem mogą być siłownie dla niepełnosprawnych. Coraz więcej miejsc oferuje zajęcia sportowe także dla osób z dysfunkcjami narządu ruchu. Urządzenia w takich siłowniach są specjalnie dostosowane do potrzeb takich osób. Nie muszą się martwić o schody, czy przejścia, które uniemożliwiłyby im wjazd wózkiem lub utrudniły wejście na piętro. Każda z nich posiada odpowiednio wyszkoloną kadrę, która czuwa nad przebiegiem treningu oraz służy fachową poradą.

Siłownie dla niepełnosprawnych to miejsca przyjazne, w których osoby dotknięte niepełnosprawnością mogą zrelaksować się oraz zadbać o swoje zdrowie.

About the author /


Related Articles