Stojaki rowerowe

Codzienne korzystanie z roweru ma wiele zalet. Nie mniej jednak, nie jest to również rozwiązanie całkowicie pozbawione wad.

Przede wszystkim, regularna jazda na rowerze jest korzystna dla zdrowia. Poprawia kondycję oraz pomaga w pracy nad masą i siłą mięśni. Ponadto, kolarstwo to po prostu bardzo przyjemny sport. Co więcej, jeśli rano jako środek transportu do pracy wybiera się rower bez trudu można ominąć korki, tworzące się w centrach miast.

Jeśli natomiast chodzi o wady, to są nimi stojaki rowerowe, a właściwie ich brak. Rzecz w tym, że w niektórych miastach jest ich po prostu zdecydowanie za mało. Ludzie nie decydują się więc jechać do pracy rowerem, ponieważ wiedzą, że łatwiej przed zakładem pracy będzie im znaleźć miejsce parkingowe dla samochodu niż miejsce na stojaku rowerowym. Co więcej, wiele osób nie jeździ do pracy samochodem z racji tego, że nie chcą się spocić, ani pomiąć sobie ubrań. Wydaje się jednak, że spokojna jazda na wygodnym rowerze nie wymaga wylewania litrów potu.

About the author /


Related Articles