Studio tatuażu Warszawa

Depilacja skóry przed tatuażem
Miejsce, w którym skóra będzie tatuowana, powinno być do tego tatuowania odpowiednio przygotowane. W praktyce wiąże się to przede wszystkim z usunięciem wszystkich włosków występujących na jego powierzchni. Warto pomyśleć o takim goleniu już na dwa czy trzy tygodnie przed zrobieniem tatuażu, zwłaszcza jeśli skóra w danym miejscu nigdy wcześniej nie była depilowana i występują na niej dość duże i grube włoski.

Taka wcześniejsza wstępna depilacja zdecydowanie ułatwi tatuatorowi pracę. W dniu robienia tatuażu proces golenia najlepiej jednak oddać w ręce ekspertów. Każde studio tatuażu Warszawa dysponuje odpowiednimi narzędziami przeznaczonymi do usuwania owłosienia, z których zawsze korzysta się bezpośrednio przed zabiegiem. W momencie, gdy skóra będzie depilowana, jej powierzchnia powinna być idealnie gładka. Nie mogą wystąpić na niej nawet króciutkie i jasne włoski. Z tego względu lepiej nie depilować ciała samemu, a jednak wstrzymać się z tym aż do wizyty w studiu tatuażu.

Chcąc natomiast jeszcze bardziej ułatwić pracę tatuatorowi, warto na kilka tygodni przed zabiegiem zadbać o regularne złuszczanie naskórka, stosując na nim specjalne peelingi.

About the author /


Related Articles