Z góry na dół – zabawa w spadochroniarstwo

Jeśli mieć marzenia to najlepiej wielkie. Wiedza o tym zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu, którzy nie zawracają sobie głowy myślami o nowych gadżetach, zamiast tego marzą o coraz to nowych ekstremalnych przeżyciach. Zjazd linowy z wysokości kilkudziesięciu metrów? Bieg maratoński? A może skok z lecącego samolotu? To są dopiero wyzwania!

Ponieważ jednak, tego typu hobby często wiąże się z pewnym ryzykiem, czasami konieczne są wcześniejsze przygotowania, ćwiczenia, treningi. Ryzyko i adrenalina to bowiem jedno, ale zdrowy rozsądek i tak należy zachowywać przy sportach ekstremalnych. Przynajmniej wtedy, gdy chciałoby się mieć jeszcze okazję do dalszego ich uprawiania.

Weźmy dla przykładu skoki spadochronowe, które z racji wysokości, które z racji wysokości, z której się odbywają muszą być połączone z umiejętnością przygotowania, sprawdzenia i przede wszystkim poprawnego użytkowania sprzętu niezbędnego do takiego działania. Z drugiej strony po odpowiednim przygotowaniu po prostu można robić więcej i wie się, w jaki sposób uzyskać odpowiednie efekty, a to pozwala zwiększyć jakość przeżyć w czasie skoku.

hobby spadochronowe

Po lepszym przeszkoleniu możliwe jest również to, aby skoki na spadochronie odbywały się z dodatkowymi atrakcjami. Możliwe jest przykładowo skakanie grupowe, przy czym tego rodzaju zrzuty spadochronowe są o tyle trudniejsze, że trzeba uwzględniać obecność grupy przy decyzji kiedy otworzyć czaszę spadochronu. Ponadto w przypadku dobrze rozeznanych w temacie skoczków można się pokusić o dodatkowe ćwiczenia powietrzne w rodzaju łapania się skaczących ludzi za ręce i tworzenia w powietrzu wspólnego koła.

Ale tutaj znów: aby wykonać to działanie, za wczasu trzeba się przeszkolić w tym, w jaki sposób w trakcie szybowania w dół zbliżyć się na odpowiednią odległość i kiedy się puścić, aby nie było potem kolizji na niższych wysokościach. Samą wysokość odpowiednią do otworzenia spadochronu też trzeba zresztą potrafić wyczuć, a w zasadzie rozpoznać. I to dotyczy już wszystkich, także kompletnie początkujących spadochroniarzy.

About the author /


Related Articles